kot1

Mity o kotach

W przeciwieństwie co czworonogów kocury, na wolności nie bytują w stadach, ale z zasady w pojedynkę co znaczy że nie są one przyzwyczajone do tego, iż mistrz stada wydaje im jakiekolwiek zadania. Z owego również względu kociaki nie są faktycznie chętnie do czynienia poleceń swoich posiadaczy, jak czworonogi, co pod żadnym pozorem nie znaczy że nie czają o co ich właścicielom w danym momencie chodzi.

Sławne zwrot mówi że kociak upadnie stale na cztery łapy. W stwierdzeniu tym istnieje sporo prawdziwości, dlatego że kocury przy upadkach, nieświadomie obracają się w taki sposób, że rzeczywiście lądują miękko na 4 łapkach, tedy też upadki nawet z nadzwyczaj wielkich wysokości mogą być dla nich nie straszne, co w szeregu przypadków wręcz zdumiewa właścicieli.

Specjalne drzwiczki dla dachowca, mogą być dodatkowo ochronione w taki sposób, tak aby inne kocury nie mogły z nich użytkować. Likwiduje się to w taki sposób, że drzwi otwierane są dzięki indywidualny chip który sierściuch ma w swojej obroży albo też wszczepiony pod skórą. Wobec tego jakikolwiek inny kocurek nie wstąpi niepostrzeżenie do domu korzystając z tych drzwi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *