kot6

Łowiecki instynkty kotów

Kocurki opuszczają kiciusie, w momencie kiedy te stają się już na tyle samodzielne, że bezbłędnie są sobie w stanie same poradzić. Bardzo często oczywiście w tym momencie pojawia się u kocurki ruja która na dodatek motywuje ją do opuszczenia kociaczków i poszukiwania partnera. Prawidłowo koty okres rui mają od 3 do 4 razy w czasie roku.

Kocury pokojowe były używane do wielu rozmaitych zamysłów. Jednym z najciekawszych była próba wymienienia gołębi pocztowych kotami. Doświadczenie w wielkiej mierze udana, bowiem wszelkie biorące w niej uczestnictwo kiciusie, przybyły do miejsca z którego je wywieziono, co wskazuje ma świetną orientację w terenie. Inną sprawą jest to że praktycznie wszystkie kociaki biorące uczestnictwo w tej próbie zgubiły czy też same zsunęły dźwigane przez siebie przesyłki.

Koty mają niezwykle mocno rozwinięte instynkty łowieckie. Nawet jeśli kociaki hodowane są w warunkach w jakich nie mają dyspozycja myślistwa na myszy bądź inne porównywalne gryzonie, to całkiem nieraz ścigają na przykład na robaki, które wstąpią do mieszkania. Analogiczne zachowania idzie dostrzec również u poniektórych psów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *