kot3

Koty – ciekawostki których nie wiesz

Miejscem w jakim entuzjastycznie kładą się kociaki jest na ogół miejsce nie tylko komfortowe, lecz przede wszystkim ciepłe. Z tej przyczyny też takie sympatia kociaków do spania dosyć niejednokrotnie na urządzeniach elektronicznych, takich jak na przykład telewizory albo monitory starszej generacji. Nie rzadko również kić z zapałem kładzie się na kolanach swojego właściciela.

Specjalne obroże oraz numerki nosić powinny także kocury. Dachowca, który zaginie o sporo ciężej jest zidentyfikować aniżeli nawet psa, zwłaszcza jeśli nie ma on żadnych unikatowych znaków i wygląda po prostu jak normalny kociaczek. Całkiem dobrze jest zapewnić mu specjalną obrożę, która już z daleka będzie rzucała się w oczy, co zwiększa szanse na to że ktokolwiek sierściuch odnajdzie.

Pośród kotków, ich naturalne popędy są o dużo lepiej rozwinięte aniżeli na przykład u udomowionych psów. Dotyka to także instynktów macierzyńskich. Młode kociaki uczą się dużo od swojej kociej matki. Dotyczy to nie tylko myślistwa, lecz również i podstawowych postępowań. Co przyciągające mruczki uczone są przez mamę jak stosować z kuwety, ale dodatkowo i tego co jest dozwolone im działać a czego nie wolno.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *