kot4

Dbamy o zdrowie kota

Naukowo wykazano że kocury mają także, jak by to nie zabrzmiało właściwości lecznicze. Mruczenie kicia, czy nawet samo jego dotykanie działa niebywale odprężająco i uspokajająco na posiadaczy. Pozwala to uniknąć problemów z sercem, a osoby, które kiciusie hodują, są z reguły o wiele zdrowsze, w zestawieniu do tych osób, które nie dotrzymują w swoich domach tych czworonogów.

Osoby, które cierpią na alergię mimo to pomimo tego chciałyby mieć kota w swoim domu, mogą po postu kocury kąpać możliwie notorycznie. Regularna kąpiel spowoduje że kociątko sam nie będzie musiał się tak wielokrotnie myć wskutek czemu objawy alergii będą u właściciela o wiele mniejsze niż normalnie. Tak aby kąpiel była pewna również dla kocura, nieodłączne jest wykorzystanie specyficznego szamponu.

Na to jak przez długi okres czasu żyć będą koty, wysoki wpływ mają bez wątpliwości ich posiadacze. Realizacja sterylizacji jest w stanie wydłużyć życie dachowca nawet o kilka lat. Na bank obejmuje to kiciów żyjących w naszych domach. W przypadku tych które żyją na wolności zabieg ten raczej nie oddziaływa na wydłużenie długości życia samego kota.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *